Poluzavršno državno natjecanje u rukometu za djevojčice 5. i 6. razreda

Poluzavršno državno natjecanje u rukometu za djevojčice 5. i 6. razreda.

Na ovom natjecanju sudjelovale su škole:

2. Dunja, OŠ Stjepana Kefelje, Sisačko-moslavačka županija, Kutina
  3. Zamet, OŠ Zamet, Primorsko-goranska županija, Rijeka
  4. Fontana, OŠ ''Vazmoslav  Gržalja'', Istarska županija, Buzet
  5. Rugvica, OŠ Rugvica, Zagrebačka županija, Dugo Selo

Natjecanje je započelo oko 11 sati nadahnutim govorom naše ravnateljice Gordane Čosić i nastupom zboraša.

1. utakmicu igrali su Kutina-Buzet                                                                                   Iz ekipe Buzet isticala se Erika Vivoda koja je u prvom polovremenu zabila tri gola, a u ekipi Kutina Mia Jozanović i Franka Đurđević. U Drugom poluvremenu iskazala se Kim Marušić iz ekipe Buzet. Pobjedu je odnijela ekipa Buzet s rezultatom 16:07.

2. utakmicu igrali su Buzet-Rugvica                                                                           Već u prvom poluvremenu Rugvica je vodila 07:03, a iz njihove ekipe isticala se Vincek Ivona. Curić Ramona zabila je pet golova za Buzet, no pobjedu je uzele Rugvica.

3. utakmicu igrali su Rijeka-Ozalj                                                                                       Speranza Mia isticala se u ekipi Rijeka te im priuštila šest golova, Zvonarić Ema šest golova za Ozalj, ali je Ozalj, nažalost, izgubio 18:13.

4. utakmicu igrale su Kutina-Rugvica                                                                                            U prvom poluvremenu najviše su se trudile Vojković Lara i Bartulović Klaudija iz Rugvice, a iz ekipe Kutina Lucija Globan i Lea Tomić. U drugom poluvremenu za ekipu Rugvice ponovno su se isticale Klaudija i Lea iz ekipe Buzeta. Pobjedu je odnijela ekipa Rugvice sa rezultatom 17:08.

5. utakmicu igrali su Ozalj-Buzet                                                                                    Prvo je poluvrijeme bilo neodlučno, no ipak je vodi Buzet koji je i pobijedio 18:09 te zauzeo 3. mjesto u natjecanju.

6. utakmicu igrale su Rugvica-Rijeka                                                                                   Već se u prvom poluvremenu vidjela pobjeda Rugvice. Nepobjediva ekipa Rugvice pobijedila je s rezultatom 25:04 i osvojila 1. mjesto na natjecanju.

Pehare, medalje i priznanja dodijelila je ravnateljica Gordana Čosić, a nakon dodjele, ekipe su otišle na zasluženi ručak.

Izvještaj napisale: Elizabeta Zerec, 7.c i Timea Subošić, 7.d

Fotograf: Lucija Škrlec, 7.c

objavio: Martina Jug   datum: 15. 5. 2017.