Informatički kutak

Dragi učenici, roditelji i svi ljubitelji informatike,

ovdje ćete moći pronaći različite informacije vezane uz nastavu informatike. Od novih alata koje koristimo u nastavi i drugih korisnih informacija, pa sve do učeničkih radova.

Vaše učiteljice informatike :)

Događanja u informatičkoj učionici

Obilježili smo Europski tjedan programiranja

Jučer smo u našoj školi po prvi puta, radionicom iz programiranja, obilježili Europski tjedan programiranja. Na radionici su sudjelovali učenici trećih i četvrtih razreda.

EU Code week in OŠ Dragutina Domjanića

Cilj ovog programa je približiti drugima programiranje, učiniti ga transparentnijim, demistificirati povezane vještine i okupiti sve motivirane ljude u zajedničkom učenju.

Riječ je o civilnoj inicijativi mladih savjetnika potpredsjednice EK, Neelie Kroes koja je privukla potporu različitih pokreta za poticanje programiranja i obrazovanja te velikih tehnoloških poduzeća u području IT-a s ciljem upoznavanja djece s programiranjem te pružanja potpore za izobrazbu učitelja. „Naši životi su danas digitalni, stoga su posebno mlađim generacijama potrebne digitalne vještine poput programiranja. U bliskoj budućnosti ono će biti ključno za stjecanje dobrih poslova i neophodno za osnivanje poduzeća.” – izjavila je Neelie Kroes.

Više na: http://codeweek.eu/

Izvor: http://www.eu-projekti.info/najavljen-europski-tjedan-programiranja

objavio: Iva Kart   datum: 16. 10. 2014.

« Veljača 2021 »