Učenici sedmih razreda odgovarali su na pitanja o Facebooku.

Na pitanje imaju li Facebook profil - SVI anketirani učenici su odgovorili da IMAJU!!!

Na pitanje koliko ga dugo koriste, odgovor varira između POLA do TRI godine.

Na Facebooku im se najviše sviđaju zanimljive igre i druženje i razgovaranje s prijateljima, rodbinom te upoznavanje novih zanimljivih ljudi.

Dnevno na mreži provode od 10 minuta pa do 3 sata, a prosjek čini oko 2 SATA DNEVNO!

Odgovori su bili podijeljeni na pitanje postoji li nešto poučno na Facebooku - pola ispitanika smatra da ima, a pola da nema. Samo je jedan odgovor bio konkretan - učenje stranih jezika.

Prijatelji na Facebooku - naši ispitanici ih imaju od najmanje 36 do najviše 1390! Prosječno 500-tinjak!

Da otvore profil predložili su im prijatelji, rodbina ili su to sami otkrili.

Jesu li ovisni o Facebooku? Ispitanici su podijeljeni: pola smatra da nisu, a POLOVICA da jesu, da NE MOGU NI DANA BEZ NJEGA!

Prosječna ocjena koju bi dali Facebooku je: 7.58 , najniža 3, a najviša 10.

ZAKLJUČAK: Facebook je fora, zabavan, zanimljiv, odlična razonoda, ali ima i svoje loše strane, može biti opasna - ovisnost, pedofili, fizički problemi...!

Anketu provela: Lucija Antolković, 7.c

Novinarke šestih razreda anketirale su učenike osmih i pitale ih koje bi srednju školu željeli upisati. Naravno, osmi razredi kakvi jesu, ne shvaćajući mlađe ozbiljno, ili skrivajući to što nisu odlučili što će, često su odgovarali: višu smetlarsku! Smetlara nam ipak toliko ne treba, a njih 43 je odgovorilo ovako:

gimnaziju želi upisati 13 učenika                                         informatička škola - 1 učenik

automehaničar - 3 učenika                                                       grafička škola - 1 učenik

ekonomska škola - 3 učenika                                                     geodet - 1 učenik

elektronička - 4 učenika                                                              prometna škola - 1 učenik

poljoprivredna - 2 učenika                                                     farmaceutska škola - 1 učenik

glazbena škola - 2 učenika

ne znam - 8 učenika

Svima želimo nek ostvare svoje snove! Sretno!

Članice novinarske grupe, učenice 6.c, Lucija Antolković, Ana Špoljarec, Ana Mrvčić, Monika Zerec, Ivana Forko i Amra Zehić provele su među učenicima viših razreda kratku anketu o ljubavi i Valentinovu.

Što je za tebe ljubav?

Odgovori su bili pozitivni i različiti:  ljubav je nešto dobro, smijeh, sreća, radost, veselje, zagrljaj,  obitelj, prijatelji, razred, nešto najljepše na svijetu, imati voljenu osobu uza se,  kad s nekom osobom želiš biti forever, kad bi sve učinio za neku osobu, kad je netko jaaaako zaljubljen, ljubav je imati nekoga kraj kojeg postaješ bolja osoba, ali i velika briga..

Slaviš li Valentinovo?

DA – 46%                               NE – 19%                  ;(  PONEKAD – 35%

Oni koji su odlučili obilježiti Valentinovo, rekli su da je važna namjera, a ne poklon pa su za poklone voljenim osobama odabrali sitnice i male znakove pažnje: čokoladu, bombonijeru, medeka, ružu, pusu, srce, nešto što su sami napravili ili se nisu još odlučili što pokloniti, a nekoliko njih se samo tajnovito smješkalo izbjegavajući odgovor.

ZAKLJUČAK: I u našoj školi se voli!!!

« Siječanj 2021 »