ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ POVIJESTI

U ponedjeljak 18. ožujka 2024. godine naša škola bila je domaćin županijskoga Natjecanja iz povijesti

Učenici i mentori osnovnih i srednjih škola Zagrebačke županije koji su ostvarili najbolje rezultate na školskome Natjecanja iz povijesti, susreli su se u našoj školi kako bi pokazali svoje znanje iz povijesti, ali i proveli jedan dan u zajedničkom druženju.

Na natjecanju je sudjelovalo 78 učenika, 39 mentora i 29 škola Zagrebačke županije.

Učenike, mentore i članove stručnih povjerenstava dočekali su učitelji i djelatnici naše škole.

Prije samoga natjecanja održana je pripredba na kojoj su naši učenici poželjeli dobrodošlicu našim gostima. Priredbu su vodile učenice 7. d razreda: Tea Petriček i Terezija Sambol. Konferansu je napisala, i sve ih uskladila, učiteljica Gordana Vučković Bikić.

Školski zbor, pod vodstvom učiteljice Snježane Krivak Đud, otvorio je natjecanje otpjevavši himnu Republike Hrvatske.

Nakon zbora nastupile su učenice koje su našu školu predstavljale na županijskoj Smotri LiDraNo 2024: Tamara Čehulić, učenica 6. b razreda izvela je monolog iz Shakespearovog Hamleta (Biti ili ne biti), Chiara Golubić (7. a) izvela je pjesmu Ratka Zvrke Moja staza, a Tamara Čehulić (6. b), Aristea Tadić (7. b) i Veronika Pomper (8. b) izvele su prilagođenu inačicu drame Mire Gavrana, Sladoled. Učenice je za izvedbe scenskih nastupa Hamlet i Sladoled pripremila i vodila učiteljica Gordana Vučković Bikić, a Chiarina voditeljica je učiteljica Marina Sever.

Natjecateljima i mentorima te članovima stručnih povjerenstava, obratila se i naša ravnateljica gospođa Martina Potočki, a samo natjecanje otvorio je gradonačelnik Svetoga Ivana Zeline gospodin Hrvoje Košćec.

Nakon ručka, a dok su čekali da stručna povjerenstva isprave testove koje su napisali, za učenike je u Pučkom otvorenome učilištu organizirana kino-predstava. Gledali su film Pun pogodak, sportsku dramu snimljenu prema istinitom događaju.

Nakon objave privremenih rezultata, vremena za žalbu te konačnih rezultata, najboljim natjecateljima uručena su priznanja i nagrade. Grad Sveti Ivan Zelina rado podržava rad naše škole i sva naša domaćinstva te je za ovo natjecanje osigurao nagrade za najbolje natjecatelje.

Proglašenje najboljih vodila je naša knjižničarka Maja Hunjadi Barišić, a nagrade natjecateljima uručile su predsjednice županijskih Stručnih povjerenstava. Na kraju je naša knjižničarka, u ime svih nas iz naše škole, uputila nekoliko lijepih riječi svima koji su bili naši gosti.

Rezultati Natjecanja iz povijesti objavljeni su na ovoj mrežnoj stranici i možete ih pogledati na poveznici http://www.os-ddomjanic-zelina.skole.hr/?news_hk=1&news_id=5496&mshow=290#mod_news

Domaćinstvo znači učiniti sve da se svi gosti u našoj školi osjećaju dobrodošlima i da  im se taj dan olakša provedba samoga natjecanja. Prije samoga natjecanja velik posao odradili su Organizacijsko i Provedbeno povjerenstvo naše škole. U pomoć su im priskočili brojni učitelji sa svojim grupama na izvannastavnim aktivnostima, a na  sam dan natjecanja sudjelovali su svi djelatnici škole.

Prema povratnim informacijama koje smo dobili od naših gostiju, odradili smo odličan posao. smiley

objavio: Gordana Čosić   datum: 19. 3. 2024.