DOBRODOŠLI!

Knjižnica se nalazi u prizemlju naše škole, točno u sredini, na početku trećeg paviljona,na kraju hodnika nasuprot glavnim ulaznim vratima.

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE:

ponedjeljak - petak:  9:00 - 15:00 sati

Svakog prvog utorka u mjesecu knjižnica ne radi.

KONTAKTI:

Tel.: 01/ 20 61 640

elektronička adresa: knjiznica.ddomjanica.zelina@gmail.com

Školska knjižnica Zelina

KNJIŽNIČARKA:

Maja Hunjadi Barišić, prof.

Fond naše knjižnice možete pregledavati klikom na ovu poveznicu:

ON-LINE KATALOG KNJIŽNICE

U školskoj knjižnici možete:

- čitati i posuđivati knjige, časopise i slikovnice

- koristiti stručnu građu

- gledati tv/dvd

- služiti se računalom

- igrati društvene igre (Čovječe ne ljuti se, šah, kartati se...)

- pisati zadaće

- izrađivati plakate, referate i ostale seminarske zadatke

- osmišljavati i realizirati uređenje školskih panoa

Tijekom godine u knjižnici se provode brojne aktivnosti: održavaju nastavni satovi, čitaonice, književni susreti, kreativne radionice, kvizovi za poticanje čitanja, predavanja, sastaju se Mali knjižničari...

O školskoj knjižnici

Površina: 60 metara kvadratnih
Oprema: police, ormar za referentnu građu, ormar za peiodiku, korito za slikovnice, stol za posudbu, stola za računala, stolovi i stolice, klupice, TV, video, DVD uređaj, skener/pisač

Broj čitateljskih mjesta: 30

Broj računala u knjižnici: 3 (2 za učenike)

Knjižnični program: ZAKI

IZVADAK IZ PRAVILNIKA O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Prava i dužnosti korisnika određena su ovim Pravilnikom kako slijedi:

1. Svi radnici i učenici imaju pravo besplatno se koristiti  Knjižnicom.

2. U prostorijama Knjižnice korisnici se mogu koristiti knjigama, časopisima, novinama i ostalom knjižničnom građom.

3. Izvan prostorije Knjižnice učenici mogu posuditi odjednom 3 knjige od kojih može biti samo 1 lektira na rok od 20 dana.

4. Učitelji i ostali radnici mogu posuditi sve potrebne priručnike za školsku godinu, ostale knjige prema potrebi na rok od 30 dana. Radnici PŠ mogu posuditi lektirne knjige za svoje učenike.

5. Izvan Knjižnice ne posuđuju se enciklopedije, leksikoni, rječnici, biografski rječnici, bibliografije, atlasi, monografije i druge knjige za koje knjižničar procijeni da su potrebne za korištenje u knjižnici.

6. Knjige iz točke 5. mogu učitelji i stručni suradnici  koristiti za nastavni sat uz prethodnu najavu.

7. Neknjižna građa ne posuđuje se učenicima, a radnici Škole je posuđuju na 1 dan.

8. Neknjižna građa može biti smještena u kabinetima ako je namjenjena samo jednom predmetu.

9. Korisnici su dužni čuvati knjige i ostalu knjižničnu građu od svakog oštećivanja kao što

su: podcrtavanje, trganje listova, izrezivanje slika, šaranje, prljanje i slično.

10. Ukoliko se utvrdi da je netko jako oštetio knjigu za vrijeme posudbe ili je izgubio, dužan je kupiti istu takvu knjigu u zamjenu za oštećenu ili drugu koja je knjižnici potrebna, a u visini oštećene ili izgubljene knjige.

Kada korisnik ne može postupiti prema točki 10. ovog članka, dužan je Školi nadoknaditi štetu u protuvrijednosti oštećenog, uništenog ili izgubljenog posuđenog primjerka. Odluku o plaćanju nadoknade štete iz točke 10. ovog članka, na prijedlog knjižničara donosi ravnatelj.

11. Na kraju nastavne školske godine svi učenici trebaju vratiti knjige.

12. Pristup knjigama je slobodan.

14. U prostoriji Knjižnice mora biti red i mir.

Pravilnik o radu skolske knjiznice DD zelina.docx

« Prosinac 2020 »