preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
e-Dnevnik
Produženi boravak

Što je produženi boravak?

"Produženi boravak je posebni oblik odgojno-obrazovnoga rada koji se organizira za učenike izvan redovite nastave" (Pravilnik o organizaciji i provedbi produženoga boravka u osnovnoj školi, 2019). Produženi boravak ima svoja područja, zadaće i ciljeve za pojedini razred čijim je ostvarivanjem učenicima omogućen kvalitetan i aktivan boravak u školi. Istovremeno, učenicima se pruža skladan cjelovit emocionalni, socijalni, kognitivni i psihološki razvoj.

Naš produženi boravak pohađaju učenici od prvog do četvrtog razreda i organiziran je u učionici broj 17. Boravak radi u dvije smjene naizmjenično: prijepodne (od 7:30 sati do početka nastave) i poslijepodne (od završetka nastave do 17:00 sati).  U cijenu produženog boravka uključeni su obroci.

Što tamo radimo?

Vrijeme u produženom boravku specifično je zbog obaveza kojima učenici stječu radne navike, a to je pisanje domaće zadaće. Osim domaće zadaće, vježbanja i učenja, vrijeme je podijeljeno na slobodno i organizirano vrijeme. U tom periodu s učenicima se provode razne likovne, jezične, sportske, dramske i ostale radionice, odlazi se u šetnju, provode se različite igre koje doprinose cjelovitom razvoju učenika te ostale važne i sadržajne aktivnosti. Učenici istražuju, stvaraju, dizajniraju, uče kako učiti, razvijaju interes u svim područjima te razvijaju pravilne higijenske navike i ostalo.

Okvirni vremenik aktivnosti u produženom boravku:

Boravak prijepodne

  • 7.30 - 8.30  dolazak učenika
  • 8.30  zajutrak
  • 9.00   pisanje zadaće
  • 10.30 - 11.00  dolazak učenika (s napisanom domaćom zadaćom)
  • 11.00  doručak
  • 11.30 - do početka nastave - organizirane aktivnosti i slobodno vrijeme
  • 13.00  užina

Boravak poslijepodne

  • 11.45 - 13.00 slobodno vrijeme
  • 13.00 ručak
  • 13.30 pisanje zadaće
  • 15.00 užina
  • 15.30 - 17.00 organizirane aktivnosti

Kako do učiteljica?

Učiteljicama se možete javiti na sljedeću e-mail adresu: produzeni.boravak.zelina@gmail.com

                                   Učiteljice  Valentina Filipović, Maja Brcković, Martina Fiamengo Koretić, Tamara Majcug, Ivana Lolić 

Tematski tjedan – tjedan Ivane Brlić Mažuranić

Učenici produženog boravka pobliže su se upoznali s hrvatskom spisateljicom Ivanom Brlić Mažuranić i njezinim djelima. Tjedan smo započeli projektom „Boravak čita“. Naša knjižničarka Maja učenicima je pročitala nekoliko zanimljivosti o Ivani Brlić Mažuranić, a zatim i njezino djelo Regoč. Uslijedilo je gledanje dječjeg igranog filma „Šegrt Hlapić“ snimljenog prema istoimenoj knjizi.

U sklopu tematskog tjedna slikali smo i portret Ivane Brlić Mažuranić. Najuspješnije radove poslali smo na natječaj „Velikani hrvatske prošlosti“.

Tjedan smo završili oslikavanjem kišobrana, zgodama i nezgodama šegrta Hlapića na njegovom putovanju i time ujedno obilježili Svjetski dan kišobrana.

 

O kišobranu smo saznali sljedeće zanimljivosti:

  1.  Kišobran su izmislili Kinezi.

      2. Pojam kišobran (ambrela) vezan je za Sunce,a ne za kišu. Naziv kišobran (ambrela, amrel) vodi porijeklo od latinske riječi „umbra“ što znači „sjenka, sjena“ (štiti od sunca - štiti od kiše).

      3. Postoje neobični kišobrani koji mijenjaju boju i obrnuti kišobrani (sklapaju se obrnuto od običnih kišobrana).

Danas možemo pronaći kišobrane u različitim oblicima, bojama i šarama, od klasičnih do neobično dizajniranih kišobrana. Čak iako poželimo kišobran koji stalno mijenja svoju boju, možemo ga lako pronaći.  Da bismo u tmurne jesenje dane sebi podigli raspoloženje, možemo nabaviti kišobran koji mijenja boju. Brojni brendovi proizvode kišobrane sa ovom posebnom karakteristikom.

Jeste li čuli za obrnute kišobrane? Svaki kišobran je praktičan, ali obrnuti kišobrani su najpraktičniji. Oni se sklapaju u suprotnom smjeru od običnih kišobrana, na takav način da se dio koji je bio izložen kiši može sklopiti tako da s njega ne mogu iscuriti kapi koje su po njemu pale. Ovakav kišobran može se spakirati i unijeti bilo gdje, bez potrebe da ga se ostavlja na sušenju.

     4. Najpoznatiji svjetski kišobran je onaj leteći, engleske dadilje Mary Poppins.

    5. Kišobrani su nekada bili važan simbol ženstvenosti i isključivo su ih koristile žene, a često su povezivani sa bogatstvom i visokom modom.

 

       

     




Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Kristina Smetko Ana Šeb Danijela Frljak   datum: 11. 2. 2022.

CIJENA PROGRAMA PRODUŽENOG BORAVKA

za šk. god. 2024./2025.

 




SATNICA MATIČNE ŠKOLE I PŠ PREPOLNO ZA ŠKOLSKU GODINU 2024./2025.



Kalendar
« Siječanj 2025 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji


Brojač posjeta
Ispis statistike od 3. 12. 2012.

Ukupno: 1336906
Ovaj mjesec: 356
Danas: 47




preskoči na navigaciju